Bel Çevrenizdeki Yağlardan Kurtulmak için 8 Temel Kural

22.04.2015
9.066
Bel Çevrenizdeki Yağlardan Kurtulmak için 8 Temel Kural

1. Sabah ilk işiniz bir bardak Limonlu su içmek olsun…
limonlusu
Limonlu su içmek Metabolizmayı hızlandırır, bel ve çevresindeki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Düzenli olarak her sabah ılık bir bardak suya limon sıkın ve için.

2. Beyaz Pirinçi Hayatınızdan Çıkartın…
pirinc
Beyaz Pirinç, şeker yani glisemik olarak yüksek bir yiyecektir. Bir porsiyon pilav içerisinde vücudumuzun ihityacından çok daha fazla glikoz bulunur ve haliyle kilo alma durumu gerçekleşir. Beyaz pirinç yerine Esmer pirinç tercih edin.

3. Şeker ve şeker ürünlerinden uzak durun…
seker
Şekerden, şekerli içecekler tüketmekten kaçının. Fazla şeker tüketimi kan şekerinde yükselmeye sebep oluyp vücutta, karın çevresi ve basenlerde yağ oranının artmasına neden olur.

4. Bol Bol Su için…
su
Bel çevrenizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız her gün düzenli aralıklarla 2,5 litre kadar su için. Su, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur ve vücudunuzdan toksinleri atar. Aşırı su tüketimi de yapmayın.

5. Sarımsak Yiyin…
sarimsak
Elinizden geldiğince sabahları 2-3 diş sarımsak çiğneyin. Sarımsak kokusundan dolayı tüketmekten kaçındığımız birşey olsada elinizden geldiğince tüketebildiğiniz zamanlarda çiğ olarak tüketin. Bu şekilde kilo verme hızınız artar ve kan dolaşımınız düzene girer.

6. Et tüketimini minimuma indirin…
et
Bel çevresindeki yağı eritmek için etli yemeklerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

7. Sebze ve Meyveli Bolca Tüketin…
meyve-sebze
Sabah Akşam birer kâse meyve yiyin. Bu sayede dolu antioksidan, mineral ve vitamin almış olacaksınız.

8. Yemeklerde baharat kullanın…
baharat
Özellikle tarçın, zencefil ve kara biber gibi baharatları yemeklerinize dahil etmeye çalışın. Bu baharatlar sağlık için çok faydalıdır. İnsülin direncini yok etmeye yardımcı olur ve kan şekeri seviyenizi düşürür.

YORUMLAR
  1. serpil dedi ki:

    Bence bele streç sarmak böbreklere zarar verebilir en doğrusu su içip yürüyüş yapmak ve düzenli uyku uyumak.