Beyaz Eşyalardaki Çizikleri Yok Edin

21.07.2015
5.738
Beyaz Eşyalardaki Çizikleri Yok Edin

Beyaz eşyalar en büyük yardımcılarımız ve evlerimizin en vazgeçilmez eşyalarıdır.
Ne kadar korumaya çalışsak da bazen çarpma veya sürtmelerden çamaşır makinemiz, buzdolabımız ya da bulaşık makinelerimizde çizikler oluşabilir.
Bu çizikler hoş görünmez ve eğer derin bir çizik ise içinde paslanmaya sebebiyet verebilir.
Bugün sizlere beyaz eşya çiziklerini kapatmak için neler yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

Beyaz Eşyalardaki Çizikleri Gidermek İçin :
Sizlere önerimiz büyük marketlerin otomobil bölümlerine uğrayıp arabalar için satılmakta olan çizik kapatıcılardan almanızdır. Bu ürünler kalem ya da küçük bir fırçayla birlikte tüp içerisinde satılmaktadır. Ürünü uyguladığınız zaman çiziğin kolayca yok olduğunu göreceksiniz. Derin çizikler içinse, ürünün üzerindeki kullanma talimatını uygulayarak bir kaç kez işlem yapmanız gerekebilir.

İsmine halen “beyaz eşya “ demekle birlikte günümüzde bu eşyaların renklileri de artık mevcut. En güzellerinden bir tanesi de siyah parlak eşyalar. Modern mutfaklarda gerçekten çok şık ve elegan duran bu ürünler de çiziklerden nasibini alabiliyor. Böylesi durumlarda imdada yine marketlerin otomobil reyonları yetişiyor. Bu reyonlardan alacağınız pasta cila ile üründeki çizikler tarihe karışacaktır. Bu sayede çizilmiş buzdolabı kapaklarınız pırıl pırıl ve ilk günkü gibi olacaktır.

Çizik ve leke miktarını azaltabilmek için de sizlere buzdolaplarındaki magnetlerin sayısını azaltmanızı tavsiye ediyoruz. Magnetler zaman içerisinde bolca çizik ve lekeye sebep olabiliyor.
Sayılarını azaltmanız bile çiziklerden kurtulmanızı sağlayabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.