Tatlı Dünyası

Gizli Makyaj Uygulaması İle Naturel Güzellik

Makyajsız olarak çok iyi bir görüntü elde edemiyoruz diye üzülmeye gerek yok. Sadece 3 adımda makyaj yaptığınız belli olmadan kusurları gizleyebilir, beğendiğiniz noktaları öne çıkarabilirsiniz.
Arkadaşınıza, eşinize, dostunuza ben çok fazla makyaj yapmayı sevmem, böyle de güzel görünüyorum diyebileceğiniz, 3 küçük ipucu 😉

Genel olarak erkeklerin de daha çok hoşuna giden aşırıya kaçmayan makyajdır. Ancak gizli makyaj ise varla yok arası, hafif renk veren makyaj uygulamanın birkaç tüyosu var.

1 : Gözlerde Naturel Güzellik


Gözleriniz ne kadar canlı ve fresh olursa, bakışlarınız ve yüzünüzün geneli de o derece canlı görünecektir.

İşe ilk olarak kaşlardan başlamak gerekiyor. Kaşlarınızı yukarı doğru tarayarak vahşi ve doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Göz altlarınızda mor halkalar varsa, bir parça kapatıcı yardımı ile gözlerinizin altı ile cilt tonunuzu eşitlemelisiniz.

Ağır bir göz makyajı yapmadan da gözlerinizi buğulu ve belirgin yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan anahtar ürün ise Nemlendirici.

Gözlerinize bir parça nemlendirici sürün ancak nemlendiriciyi iyice yedirmeyin (Bir parça nemli kalmasını sağlayın). Gözlerinizin dışından içine doğru, kirpiklerinizin en dibine çok incecik ve çok hafif kahve rengi göz kalemi çekin. Bir ince fırça yardımı ile sürdüğünüz kalemi, gözlerinizin üzerindeki nemlendirici ile karıştırın. Kalemin çok çabuk dağıldığını ve belirginliğini kaybettiğini göreceksiniz.

2 : Renkli Bir Cilt


Cildinizi ılık su ile güzelce yıkayıp, nemlendirerek işe başlayın. Eğer cildiniz çok yorgun, soluk ve cansız görünüyorsa içersinde nane veya mentollü bir maske uygulayarak, cildinizi canlandırabilirsiniz.

Allık gibi görünmeyen allık uygulaması, cildinizin canlı ve sağlıklı ama tamamen doğal görünmesini sağlayacaktır. Bunun için iki yolunuz var: krem allık veya allığı kremleştirmek. Eğer krem allığınız varsa çok az bir uygulama yapmanız gerekiyor, açıklamam hemen altta. Ancak eğer krem allığınız yoksa, en kolay kremsi allık uygulaması: Cildinize nemlendiricinizi sürün, allığınızı ister fırça yardımı isterseniz parmaklarınız ile kreminizin üzerine uygulayın ve cildinize iyice yedirin.

Uygulama İçin: Aynaya bakın ve gülümseyin. Gülümsediğiniz zaman, elmacık kemikleriniz belirecektir. Tam elmacık kemiklerininiz üzerine uygulayacağınız çok çok az pempe allık ile yüzünüze doğal bir pembelik katabilirsiniz. Her yüz şekli farklıdır, bu yüzden her yüzün karakteristik elmacık kemikleri ve yüzünün çökük kısımları değişecektir. Elmacık kemiklerinizi bulmak veya yüzünüzde nereye açık renk allık uygulamanız gerektiğini bulmak için en kolay yol ayna karşısında güzel bir gülümseme yapmaktır.

3 : Naturel Dudaklar
Dudaklarınız ne kadar canlı ve ıslak görünürse, yüz ifadeniz o kadar gençleşir. Bir de amacımız makyajsız gibi görünmek olduğu için asla koyu tonda ruj kullanmayacağımızı önceden bilmenizi istiyorum.

Dudaklarınızı iyice nemlendirin ve dudaklarınız nemlendiriciyi iyice emene kadar bekleyin. Dudak tonunuza en yakın ruj rengini seçin. Eğer dudak renginize uyan rujunuz yoksa, çok hafifçe pembe tonlarında bir ruju dudaklarınıza dokundurarak sürün. (Çok az sürmeniz, hatta ufak dokunuşlar ile dudağınıza sadece bir parça renk vermeniz çok önemli) Bu ruj uygulamanızın üzerine bir parça nemlendirici krem sürün ve krem ile ruju iyice dudaklarınıza yedirin. Böylece hem natürel hem de sağlıklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ