Padişah Sarması

Padişah Sarması

Malzemeler :
1litre süt
1su bardağı un
1su bardağı şeker
125gr tereyağı
Bol miktarda hindistancevizi
1poşet kremşanti
Şantiyi çırpmak için
Sütün İçine istediğiniz malzemeler (muz, ceviz, damla çikolata)

Hazırlanışı :
Tereyağı tencereye alınır eritilir, un ilave olur kavrulmaya başlanır.
Unun kokusu çıkınca süt yavaş yavaş ilave edilerek çırpıcıyla karıştırılır, hızlı bir karıştırma işlemi yapılmalıki topaklanma olmasın. Kaynama geldiğinde şekeri ilave edilir tekrar karıştırarak bir iki taşım kaynatılır.
İlk sıcaklığı çıkınca 15 dak iyice çırpılır.fırın tepsisine boşluArtık klasikleşmiş ama lezzetini her daim koruyacak olan PADİŞAH SARMASI 1litre süt 1su bardağı un(klasik paşabahçe bardağı) 1su bardağı şeker 125gr tereyağı Bol miktarda hindistancevizi 1poşet kremşanti Şantiyi çırpmak için 1bardak süt İçine istediğiniz mal.(muz,ceviz,damla çikolata) Tereyağı tencereye alınır eritilir un ilave olur kavrulmaya başlanır.Unun kokusu çıkınca süt yavaş yavaş ilave edilerek çırpıcıyla karıştırılır hızlı bir karıştırma işlemi yapılmalıki topaklanma olmasın. Kaynama geldiğinde şekeri ilave edilir tekrar karıştırarak bir iki taşım kaynatılır. İlk sıcaklığı çıkınca 15 dakika iyice çırpılır. Fırın tepsisine boşluk kalmıyacak şekilde hindistancevizi serpilir, hazırlanan muhallebi dikkatli bir şekilde tepsideki hindistancevizinin üzerine dökülür yemek bıçağı yardımıyla düzelterek orantı sağlanır buzdolabına alınır. 1-2 saat sonra çırpılmış şanti sürülür bu şekilde de 5-6 saat dinlendirin. İstediğiniz büyüklükte dilimleyin tekrar bıçak yardımıyla katlama işlemini yapın katlama işlemini yapmadan önce isterseniz uç kısımlarına istediğiz içten (muz, ceviz, damla çikolata) yerleştirip sarma işlemini yapabilirsiniz.

Ben çikolatalı fıstık drajelerden koydum. Yapacak arkadaşlara kolay gelsin☺ kalmıyacak şekilde hindistancevizi serpilir hazırlanan muhallebi dikkatli bir şekilde tepsideki hindistancevizinin üzerine dökülür, yemek bıçağı yardımıyla düzelterek orantı sağlanır buzdolabına alınır 1-2saat sonra çırpılmış şanti sürülür bu şekildede 5-6saatdinlendirin istediğiniz büyüklükte dilimleyin tekrar bıçak yardımıyla katlama işlemini yapın katlama işlemini yapmadan önce isterseniz uç kısımlarına istediğiz içten(muz,ceviz,damla çikolata)yerleştirip sarma işlemini yapabilirsiniz.Ben çikolatalı fıstık drajelerden koydum. Yapacak arkadaşlara kolay gelsin☺️

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.