Sabahları Limonlu Su İçerek Zayıflanır mı ?

10.06.2015
4.961
Sabahları Limonlu Su İçerek Zayıflanır mı ?

C vitamini kaynağı olarak bilinen limon, aynı zamanda toksinlerin vücuttan atılmasına da yardımcı oluyor. Beslenme uzmanlarına en çok sorulan “limonlu su zayıflatır mı” ve “limon suyu diyeti işe yarar mı” sorularına cevap olarak, limon suyu vücudu temizlemenin yanı sıra “yağ yakılmasına yardımcı oluyor” diyebiliriz.

Limonlu suyun zayıflamaya nasıl yardımcı olduğu konusuna uzmanlar şu yanıtı veriyor :
“Limon ve su vücudun fazla yağ tutmasını engelliyor. Çünkü vücut susuz kaldığında daha çok yağ depoluyor, yeterli miktarda su içerseniz normalden fazla yağ depolanmasını önleyebilirsiniz. Limonun zayıflamaya faydası ise, kan dolaşımını hızlandırarak gün içinde durur halde yakılan kalori miktarını arttırmasından ve vücudun yağı metabolize etme özelliğini arttırmasından ileri geliyor.”

Limonlu Su Nasıl Tüketilmeli ?
Sabahları aç karınla 1 bardak sıcak suya yarım limonun suyunu ekledikten sonra karıştırıp içebilirsiniz.

Uyarılar :

1- Ülser, reflü vb. mide problemi olan kişilerin limonlu suyu tüketmeden önce doktora danışmasını tavsiye ediyoruz.

2- Limon suyunu çok fazla tüketmenin birtakım yan etkileri olabilir. Bu yan etkilerden bazıları diş minesinde aşınma ve dişlerde hassasiyet (özellikle sıcak ve soğuk yiyeceklere karşı ), mide ekşimesine yol açma ya da halihazırdaki mide ekşimesini kötüleştirme, çok sık idrara çıkma ve vücudun su kaybetmesidir. Bu sebeple limon suyunu tüketmeden önce doktorunuza danışmanızda ve onun önerilerini dikkate almanızda fayda vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.